Hliníková pergola s otočnými lamelami

Elegantný a praktický tieniaci strechový systém tvorený otočnými lamelami z extrudovaného hliníka. Vďaka týmto otočným lamelám je možné dosiahnuť potrebného stupňa tienenia, nevyhnutnú ventiláciu, ochranu pred dažďom a snehom. Za dažďa odvádza vodu odvodňovací systém skrytý v podperách a lamelách. Tento systém je funkčný aj po daždi, kedy zvyšnú dažďovú vodu po otvorení lamiel tento odvodňovací systém zachytí, a priestor pod pergolou tak zostane stále suchý. Naše pergoly poskytujú elegantný a jednoduchý dizajn konštrukcií, ktorý nenaruší štýl tradičnej, ani modernej budovy a ktorý umožňuje nátery v plnom rozsahu farebných odtieňov RAL.

Prednosti:

 • Otočné lamely poskytujú ochranu pred slnkom, dažďom a snehom, zaisťujú potrebnú ventiláciu a ochladzovanie
 • Zahŕňa špeciálny odvodňovací systém
 • Jednoduché ovládanie
 • Tichá prevádzka
 • Vysoko kvalitná povrchová úprava
 • Jednoduchá údržba, trvanlivé materiály
 • Umožňuje pridať osvetlenie, ozvučenie, systém vykurovania, zasklenie a senzory na dážď, sneh a slnko
 • Možnosť príplatku za automatické otváranie Somfy
 • Pohyb lamiel pomocou motora na diaľkové ovládanie
 • Max. možné zaťaženie snehom do 150 kg/m2
 • Max. možné zaťaženie vetrom do 179 km/h
hlinikove pergoly

Posuvná pergola EVA

Posuvná pergola SUNTECH EVA je najpredávanejšie riešenie s posuvnou strechou. Vďaka svojim vlastnostiam je pergolu možné inštalovať na 90% projektov (rodinné domy, byty, reštaurácie, kaviarne, hotely a iné komerčné využitie). Túto pergolu môžete inštalovať na stenu domu, prípadne ju kotviť do stropu (podbitie, balkón a iné). Posuvnú pergolu EVA môžeme kotviť  i na drevostavbu s horizontálne uloženým kotviacim hranolom, prípadne za pomoci špeciálneho kotviaceho profilu aj na drevostavbu s vertikálne  uloženými nosnými hranolmi. Stojky pergoly s posuvnou strechou sú tvorené profilmi 80×50 a je možné ich inštalovať na pripravené betónové pätky alebo zemné skrutky. Odtok vody môže byť riešený voľným odtokom cez predný látkový profil alebo za príplatok pomocou odtokového  predného profilu, ktorý odvádza vodu vnútrom stojok.

posuvna hlinikova pergola

Základné látky strechy

Posuvnú strechu pergoly tvorí 3 vrstvová PVC látka od nemeckého výrobcu  Mehler. V základnom prevedení môžete vyberať z kolekcie látok “Basic, Xlusive a Matt”, ktoré obsahujú 7 látok, označené ako “blackout”,  tzn. nepriehľadné. Za príplatok môžete zvoliť látku, ktorá je transparentná, ale stále si zachováva nepriedušné vlastnosti základných látok. Nevýhodou týchto látok s označením “Transparent” môže byť viditeľnosť nečistôt z hornej strany látky.

Konštrukcia a farby

Konštrukcia posuvnej pergoly je tvorená extrudovanými hliníkovými profilmi, ktoré sú ošetrené práškovým lakovaním. Rovnako, ako u posuvnej látky môžete vyberať z niekoľkých kolekcií. Základné farby bez príplatku sú RAL1013 a ON617 z kolekcie “Xlusive colours”, ktorá sa radí medzi najpopulárnejšie. Potom je možné za príplatok vyberať z “RAL colours”, ktoré obsahujú ďalších 5 farieb (RAL9016, RAL9006, RAL7006, RAL7016 a RAL9005). Tieto farby sú lakované v hladkom prevedení – lesklé. Ďalšie farebné a texturované prevedenie s príplatkom je z kolekcie “Xclusive colours a Textured colours”, prípadne akékoľvek farby z kolekcie RAL.

Rozmery pergoly

Posuvná pergola EVA môže byť vyhotovená v 1, 2 a 3 modulovom prevedení. Pergola s jedným modulom (2 stojky) má maximálny rozmer 4.500 x 6.000 mm, dvojmodulové prevedenie (3 stojky) potom 9.000 x 6.000 mm a najväčší rozmer dosiahnete  s troj-modulovým prevedením (4 stojky) a to 13.000 x 6.000 mm. U tejto pergoly nie je možné  meniť daný počet stojok pre každý modul.

Príslušenstvo pergoly

Medzi obľúbené príslušenstvo patrí osvetlenie, ktoré je priamo integrované v profiloch posuvnej strechy (látky).  Jedná sa o biele svetlo s teplým odtieňom, ktoré sa ovláda na diaľkovom ovládači spolu so strechou pergoly. K osvetleniu je možno kúpiť stmievač, ktorý Vám dovolí regulovať intenzitu osvetlenia v rozsahu 0%, 33%, 66% a 100%.

Údržba pergoly

Táto posuvná pergola je celkom bezúdržbová a preto nevyžaduje špeciálnu údržbu. Čas od času doporučujeme konštrukciu i posuvnú strechu ošetriť čistou vodou bez použitia saponátov. Na väčšie nečistoty môžete použiť slabú saponátovú vodu a potom saponát zmyť čistou vodou.

Máte záujem?