aldoors realizáciemontaz hlinikovych okien

Komplex firmy Technov je ako umelecké dielo a zároveň nominovaný do súťaže stavba roka

Všimnite si presklenú fasádnu stenu administratívnej časti budovy a tento pohľad na architektúru budovy je vo svojej kategórii jedinečným počinom. Zaujímavosťou je zároveň, že budova bola nominovaná do súťaže „Stavba roka 2018“

Majiteľ objektu sa rozhodol netradične investovať do umeleckého diela vo svojom firemnom komplexe pomocou spolupráce nitrianskym výtvarníkom Karolom Félixom a spoločne vytvorili sochu s výškou 8 metrov, kt. tvorí stred a dominantu fabriky zároveň.

Východná fasáda je riešená ako celopresklená a je v nej osadený hlavný vstup do budovy. Presklená fasáda bola nami riešená na báze stĺpikovo priečnikovej konštrukcie, ktorá bola realizovaná ako vertikálne predsadená a zavesená.

Pričom dvojpodlažná administratívna budova je jednoduchého tvaru a je čelným objektom celého areálu. Pohľadová šírka rastra je veľmi subtílna a dopĺňa tak čisté línie prednej časti budovy. Moderné fasády, ktoré sú víziou súčasnej i budúcej architektúry a odvážnych projektantov.

Naša spoločnosť AL doors, kde sa venujeme: “výrobe hliníkových okien, dverí a presklených hliníkových fasád”, realizovala hlavne presklenú fasádnu stenu administratívnej časti budovy a tento pohľad na architektúru budovy je vo svojej kategórii jedinečným počinom. Zaujímavosťou je zároveň, že budova bola nominovaná do súťaže „Stavba roka 2018“

Samotný priemyselný a výskumný areál Technov bol postavený ako nové sídlo spoločnosti Technov, výrobcu komponentov vzduchotechnických a klimatizačných systémov.

Administratívna budova Technov